Bookul meu virtual

6 iunie 2013

Fericirea...Honore de Balzac



 
“Fericirea se află mereu la îndemâna noastră, la picioarele noastre, ca o floare pe câmp; nu trebuie decât să te apleci să o culegi. Dar cum ea este înconjurată de multe alte flori, ne înşelăm asupra parfumului, asupra culorii şi întindem prea repede mâinile, aşa că nu ne atingem ţelul. “

 Honoré de Balzac

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu