Love is life

Iubirea ne deschide calea spre spiritualitate, spre armonia sufletelor si frumusetea universului, caci doar iubirea se daruie neconditionat, fara teama de sacrificiu si fara a pretinde nimic in schimb. Si astfel il inalta si il innobileaza pe om. „Cel ce nu iubeste n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu este iubire” spune apostolul Ioan

"Iubirea este inrudirea omului cu Dumnezeu.Ea uneste la maxim persoanele umane fara sa le confunde.In iubire se arata plenitudinea existentei."Dumitru Staniloae
Se afișează postările cu eticheta flori pentru iubire. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta flori pentru iubire. Afișați toate postările

8 aprilie 2012

LA MULTI ANI FLORILOR!


Pentru că florile înfloresc în fiecare primăvară, pentru că suntem tineri şi iubim prietenia, în numele ei şi a tot ce-i frumos, doresc fericirea tuturor celor care poarta nume de flori!



Cineva spunea că frumuseţea trebuie să moară, iar florile plătesc cu frumuseţea lor fiecare secundă. Sunt atât de frumoase când cresc, dar şi foarte triste când sunt rupte şi mai trăiesc doar câteva clipe. Învaţă să asculţi florile, să le admiri frumuseţea, dar mai ales învaţă să le protejezi, să le hrăneşti cu dragoste şi bucurie. La mulţi ani florilor!

Adevărata frumuseţe vine din suflet şi încălzeşte lumea cu bunătatea, onestitatea şi compasiunea ei.
Totul pe lume se schimbă, doar florile se deschid în fiecare primavară. Pentru toate sufletele minunate cu nume de flori un sincer ''la multi ani!''.


25 februarie 2012

Felicia Feldiorean-Flori pentru iubire



Iubite,este primavara iar
Si ochii mei iti spun bine-ai venit,
Si toate florile le-as da in dar
Sa lumineze timpul obosit.

Si iarba a-ncoltit de al tau dor
Si soarele si muntii ne vorbesc,
Privighetorile cu glasul lor
Ne spun un adevar nepamantesc.

Ciresul care-atunci ne-a despartit
In toamna grea de lacrimi si dureri,
Acum,in primavara,a-nflorit
Si ne recheama sa mai fim ca ieri.

Ciresul nostru e un dar sublim.
Ce plange cu flori albe ca de nea
Si-ar vrea din nou acum sa ne iubim
Si impreuna sa ne vada-ar vrea.

Iubite,nu mai suntem doi straini
Sa ne iubim mereu,sa fim uniti,
Si trandafiri sa curatam de spini
Sa fim mai mult de-o viata fericiti.