Bookul meu virtual

23 noiembrie 2016

Rugaciunea nu inseamna doar sa ingenunchem sau sa ne impreunam mainile si sa asteptam de la Dumnezeu


Poate ca am inteles gresit pana acum?

…caci „Ruga este un act al iubirii; cuvintele nici macar nu sunt trebuincioase. Tot ceea ce avem nevoie este intentia de a iubi.” 
Sfanta Teresa din Avila
Rugaciunea nu inseamna doar sa ingenunchem sau sa ne impreunam mainile si sa asteptam de la Dumnezeu
A gandi pozitiv si a dori binele celor din jur este tot o rugaciune!
Cand iti imbratisezi un prieten, aceea este o rugaciune.
Cand pregatesti masa pentru cineva drag, aceea este o rugaciune.
Cand le uram celor pe care ii iubim – “ai grija de tine” sau “sa conduci cu grija”, aceea este o rugaciune.
Cand ajuti pe cineva care are nevoie, oferind timp si energie, aceea este o rugaciune.
Cand ierti pe cineva din toata inima ta, aceea este o rugaciune.
Rugaciunea este o vibratie, o forma de energie, o emotie, un gand.
Rugaciunea este vocea iubirii, a prieteniei si a relatiilor sincere.
Rugaciunea este o expresie a bunatatii fiintei tale.


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu