Bookul meu virtual

23 octombrie 2015

...Dorul...


Dorul este nesarutul, necuvintele, neimbratisarile si in final netimpul. Un miraj al departarii pe care o vrem apropiere.
A-ti fi dor insa inseamna a avea asteptari. Inseamna a trai in trecut sau in viitor, in alt anotimp mental. A te lasa prada dorului, aceasta orgie emotionala nostalgica, inseamna a nu fi in timpul vietii tale.
Dorul poate fi un instrument de explorare a nemarginitului, banuit de comori emotionale. Daca vrei sa-ti fie dor, sa-ti fie insa doar de tine, de intelepciune si de luciditate. Tot restul e doar probabil. Tu esti singura certitudine pe care ti-o poti oferi!


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu