Bookul meu virtual

16 ianuarie 2015

"Iubește bărbatul care te respectă!


"Iubește bărbatul care te respectă!
 Iubește-l pentru că el îți sărută mâinile și fruntea.
 Iubește-l pentru că are grijă de tine și nu te lasă să ieși fără căciulă din casă atunci când afară e prea frig.
 Iubește-l pentru că te răsfață ca pe un copil, te privește ca pe singura femeie și te vrea să fii a lui pe viață.
 Iubește-l pentru că-ți spune “Te iubesc” atunci când simte, nu după ce ți-a greșit, pentru că vrea să te împace.
 Iubește-l pentru că lasă de la el întotdeauna. Iubește-l pentru nu te jignește și nu te face să te înjosești.
Iubește-l pentru că te privește ca pe o doamnă, doamna lui și pentru că e cel mai mândru atunci când merge cu tine de mână pe stradă, fie că doar și până la magazinul din colț.
Iubește-l pentru că se afișează cu tine și pentru că nu râvnește la alte femei mai frumoase, mai inteligente, mai provocatoare. Iubește-l pentru că-ți știe calitățile și te apreciază pentru ele, pentru că-ți știe defectele, dar te acceptă în ciuda lor.
 Iubește-l pentru că te susține, pentru că e alături de tine, pentru că nu te lasă să renunți.
 Iubește-l pentru că te sfătuiește cum e mai bine pentru tine, pentru voi, nu pentru el însuși.
Iubește-l pentru că nu e egoist și pentru că știe să renunțe la ceva ce știe că te nemulțumește.
Iubește-l pentru că tu ești femeia cu care vrea să-și petreacă restul zilelor.
Iubește-l pentru că te respectă, căci dacă ți-a dăruit respectul lui, ești singura femeie care contează.
 Mulți îți vor dărui inima, dar te vor iubi într-un mod egoist.
 Și nu uita: fii demnă de tot ceea ce-ți oferă și nu-l dezamăgi vreodată!"



Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu