Iubește! Să iubești mereu câte ceva, o dimineaţă, cana de cafea, floarea
din fereastră, drumul spre şcoală, iubeşte oamenii, iubeşte tot. Mărunt sau
imens, colorat sau şters,
oricum ar fi. Nu ştii de unde se întoarce iubirea. Dacă stai cu ea în braţe şi
cauți pe cineva să o dăruieşti, nu vei fi niciodată fericit pentru că îţi va fi
greu să găseşti pe cineva care să merite cu adevărat. Iar în timp, vei deveni
şi mai pretenţios. Vei muri singur cu un munte de iubire lângă tine. Împrăşti-o
în jurul tău. Vei fi fericit în fiecare zi pentru că vei putea spune "Azi
iubesc!”

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu