Să fim recunoscători
pentru fiecare răsărit de soare, pentru fiecare zi în care auzim liniștea,
pentru fiecare moment de frumusețe, pentru fiecare zâmbet, pentru fiecare
bătaie a inimii, pentru fiecare minune, pentru fiecare zi. În viaţa
noastră de zi cu zi trebuie să ne dăm seama că nu fericirea ne face
recunoscători, ci recunoştinţa ne face fericiţi. Ține evidența lucrurilor
pozitive, plăcute care ți se întâmplă, astfel vei ajunge să te simți plin de
gratitudine și să ai o viață minunată. Zi de zi ni se întâmplă atât lucruri
frumoase cât și neplăcute, important este să punem accentul pe cele care ne-au
scos din starea proastă, pe care care ne-au făcut să zâmbim, pe cele care ne-au
făcut să redescoperim extraordinarul vieții.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu