Bookul meu virtual

20 martie 2014

Uneori..





Uneori alegem să rămânem alături de cei pe care-i iubim chiar dacă 

aceștia nu ne mai iubesc așa cum o făceau cândva ... Rămânem 

pentru a le oferi o mână care să-i ridice la nevoie , un umăr pe care 

să-și sprijine fruntea când obosesc , două brațe în care să se 

cuibărească atunci când le este frig , un piept pe care să-și culce 

capul când sunt obosiți ... și un suflet ... un suflet în care să se 

așeze pentru totdeauna fără ca noi să-i îndepărtăm vreodată de 

acolo.

Uneori alegem să rămânem și să iubim ... chiar dacă știm că noi nu 

ne vom mai simți niciodată iubiți ...


https://www.facebook.com/pages/Ladybug

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu