Bookul meu virtual

26 martie 2014

De ce avem nevoie de barbati in viata noastra?



Sigur este ca nu le putem face fata cu usurinta! Barbatii sunt ca o specie deosebita, care trebuie protejata, apreciata si, poate, chiar inchisa in gradina zoologica pentru a “apara” publicul.
Ca sa fim dragute si sa le umflam un pic orgoliul, i-am putea compara cu un tigru. E salbatic, niciodata nu se va lasa cu totul domesticit din cauza instinctelor puternice; incapatanat, ambitios, tandru si respectuos, iubitor, protector cu tot ce ii este drag. Dar sa nu uitam ca tigrii sunt capabili sa fie si duri, putand sa-ti smulga inima dintr-o lovitura si sa lase urme adanci.

Nici cu ei, nici fara ei. Nu putem renunta la barbatii din viata noastra deoarece:
- Ne fac sa ne simtim iubite, frumoase, ca si cum am putea supune lumea doar cu un zambet.
- In bratele lor avem senzatia ca altcineva, printr-o simpla atingere, a luat povara ce apasa pe umerii nostri.
- Respectul si admiratia pe care ti-o pot oferi te fac sa te simti cu adevarat speciala si increzatoare in ceea ce esti si ce poti deveni.
- Un barbat puternic, intotdeauna, va dori sa-si ajute femeia ca sa-si indeplineasca toate visele. Va fi stalpul ei de sprijin.

- Te pot face sa zambesti cu inima, sa canti cu privirea si sa dansezi cu fiecare gest pe care il faci.
-  Pot transforma un camin intr-o adevarata casa, in care sa-ti gasesti refugiul si energia.
-  Protectia si echilibrul sentimental pe care il pot aduce inimii tale sunt nemarginite.
-  Cu adevarat, un barbat care iubeste va sta ca un scut in fata femeii pentru a o proteja de orice si oricine ar incerca sa-i faca rau.
-  Nimic nu se compara cu momentul in care realizezi ca cel de langa tine este tot ce iti doresti.
Barbatii sunt a doua piesa de puzzle, cea care ne completeaza. Desi, uneori, avem tendinta sa-i judecam pe toti la fel, nu ar trebui! Pentru ca sunt si barbati extraordinari, care merita iubiti, apreciati, respectati si cuceriti in fiecare zi.

www.egirl.ro

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu