Bookul meu virtual

16 noiembrie 2013

..cu sufletul in palme..



 “Si daca dragostea si fericirea, dupa care alergam toata viata, sunt doar himere ale lumii in care traim? Daca nu exista dragoste, iar fericirea e de neatins, iar noi ne construim viata cautandu-le ca pe Sfantul Graal, crezand, adorand si, totusi, fara sa avem vreo sansa de a le gasi sau risipindu-ne fara rost?

Sunt intrebari grele, dureroase, pe care de-abia asteptam sa le anihilam prin marturisirile noastre. Venim cu sufletul in palme si aducem ca marturie clipele noastre de fericire si de noroc. Aratam celorlalti inelul de dragoste care-si sclipeste piatra, pe inelarul ori pe gandul nostru senin, sau chipul nostru luminat de bucuria iubirii implinite. Sau, marturisindu-ne suferinta ori singuratatea, ne declaram curajul de a merge mai departe in cautarea miracolelor care sa ne inalte si sa ne implineasca.”
                                    Alice Nastase Buciuta

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu