Bookul meu virtual

27 iunie 2013

Spune-mi ce zodie esti ca sa-ti spun... de ce iti este frica in dragoste



 

Berbec: - Ai avut parte de experiente ce au lasat rani adanci. Ideea ca toti barbatii sunt la fel ti-a incoltit in inima.

Taur: - Visezi sa imbatranesti alaturi de cel drag. Nu suporti gandul ca s-ar putea sa-ti petreci viata singura, deoarece vrei sa iubesti si sa fii iubita.

Gemeni: - Te-ai saturat sa fii numai cu barbati nepotriviti. Ai impresia ca nu-l vei intalni niciodata pe cel care te va face fericita.

Rac: - Tii foarte mult la respectul in relatia de cuplu, de aceea nu suporti si nu accepti ideea de infidelitate.

Leu: - Esti obisnuita cu un anumit statut si iti doresti o anumita stare materiala. Iti este frica sa nu te indragostesti de cineva care nu iti va putea oferi asta.

Fecioara: - Iti este teama ca, din cauza nesigurantei si a posesivitatii tale, il indepartezi de langa tine pe cel pe care il iubesti.

Balanta: - Oferi totul si nu ai putea suporta ca partenerul sa te iubeasca mai putin ori sa fie cu tine doar pentru ca nu a gasit ceva mai bun.

Scorpion: - Te implici, esti alaturi de el si la bine, si la greu, iar daca e nevoie sa faci sacrificii de dragul lui, le faci. Iti este frica, insa, ca el nu ar face la fel pentru tine.

Sagetator: - Iti este teama sa fii mintita, sa investesti sentimente si sperante, pentru ca ai foarte mare grija de inima ta si nu primesti pe oricine.

Capricorn: - Cea mai mare grija este sa nu te simti respectata de cel pe care il iubesti. Daca vei simti asta, vei renunta la tot, chiar si la iubirea ce i-o porti.

Varsator: - Nu suporti sa-l vezi la bratul altei femei. Asta ar fi cea mai mare durere si tortura pe care nu vrei sa o traiesti niciodata.

Pesti: - Teama ca ai putea sa alegi persoana nepotrivita te face sa iti doresti sa te casatoresti destul de tarziu.

2 comentarii: