"Doar acei oameni care sunt capabili sa fie
singuri,sunt capabili sa iubeasca,sa impartaseasca, sa descopere profunzimile celuilalt,fara a-l
poseda pe celalalt,fara a deveni dependent de celalalt,fara a-l trata ca un
obiect,si fara a deveni atasat de celalalt....Acestia vor ingadui celuilalt
libertate absoluta,fiindca ei cunosc ca daca celalalt pleaca,ei vor fi la fel
de fericiti cum sunt acum.Fericirea lor nu poate fi luata de celalalt,fiindca
nu este oferita de celalat,atunci de ce vor sa fie impreuna.Nu mai este o
nevoie,este ca ceva de lux.Se bucura sa impartaseasca, simt atata bucurie incat
le-ar placea sa o transmita cuiva.Ei stiu cum sa joace... viata ca un instrumentist
singur.. ..."

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu