Bookul meu virtual

5 mai 2013

Hristos a inviat





„Hristos a înviat – însemnează că într-adevăr Dumnezeu există.

Hristos a înviat – însemnează că într-adevăr există lumea cerească ca lume reală şi fără moarte.

Hristos a înviat – însemnează că viaţa este mai tare ca moartea.

Hristos a înviat – însemnează că răul este mai slab decât binele.

 Hristos a înviat – însemnează că toate nădejdile bune ale oamenilor sunt îndreptăţite.

 Hristos a înviat – însemnează că toate problemele vieţii sunt pe deplin dezlegate. Toate parabolele principale şi grele sunt pe deplin lămurite. Cătuşele întunericului şi ale tristeţii sunt sfărâmate fiindcă Hristos a înviat!”

                       Părintele Arsenie Boca

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu