Bookul meu virtual

20 februarie 2013

In memoriam- Debbie Ford



"Aveti, prin nastere, dreptul de a fi intregi, de a avea totul. E nevoie doar de o modificare a perceptiei voastre, de o deschidere a inimii. Atunci cand poti sa-i spui celui mai profund si mai intunecat aspect din tine insuti "eu sunt acesta", atunci poti ajunge la adevarata iluminare. Asumarea partilor pe care pana acum le-am respins, proiectandu-le in intunericul umbrei, reprezinta cea mai sigura modalitate de a ne actualiza intregul potential uman. Daca ne imprietenim cu ea, umbra devine o harta divina. Citita si urmata corect, ea ne poate reconecta cu viata pe care ar trebui sa o traim, cu personalitatea pe care ar trebui sa o avem si cu contributia pe care ar trebui sa o oferim societatii."
Debbie Ford

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu