Bookul meu virtual

21 februarie 2013

Imbratisarea vindeca



 
“Milioane si milioane de ani si tot nu mi-ar putea da jumatate din timpul suficient pentru a descrie acea mica clipa de eternitate cand iti pui bratele in jurul meu si eu imi pun bratele in jurul tau.”
Jacques Prevert

Lăsați-vă îmbrațișați când simțiți nevoia.

Acordați o imbrățișare dacă cel de lângă voi are nevoie de ea. Îmbrățișarea este un medicament universal. Uneori o rază de soare. O consolare… O mângâiere… O speranță… Un gest ușor prin care îi amintești celuilalt că îi ești alături, la bine și la rău… Îmbrățișati cu sinceritate și din toată inima! Îmbrățișați fără un motiv anume. Nu există îmbrățișare rea. Există doar îmbrățișări bune. Îmbrățișează pe cineva cel puțin o dată pe zi. Îmbrățișează de două ori într-o zi ploioasă. Îmbrățișează cu un zâmbet. Îmbrățișările de dinainte de culcare alungă visele rele. O simplă îmbrățișare poate face din această lume un loc mai bun.

 
Sursa:http:/filedelumina.ro

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu