Bookul meu virtual

6 august 2012

Despre iubire


Ca sa iubesti pe cineva, nu ai nevoie de un motiv. Daca poti explica DE CE iubesti o persoana, atunci acel sentiment nu este iubire, ci doar o simpla simpatie.

To love someone, do you need a reason. If you can explain why you love a person, then that feeling isn't love, but just a mere sympathy.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu