Bookul meu virtual
▼
29 februarie 2012
Felicia Feldiorean-Invingatoare visuri
Visam sa tin in palma privirea ta,calda ta privire
Visam sa tin pe umeri secundele in care ma priveai
Visam sa port pe buze caldura soaptelor tale
Si mai visam sa te aud cum taci.
Visam sa deslusesc sensul vorbelor tale atat de ciudate
Visam sa ma bucur de setea ta de viata
Mereu mai infocata si mereu mai aprinsa
Si mai visam sa te inchid sub pleoapa mea.
Visam sa uit tristetea din ochii tai
Visam sa ma-nconjori cu dragostea ta
Si sa ma faci sa sper in nemurire
Si sa uit toate cuvintele de bun ramas.
Voiam sa-mi amintesc in fiecare zi de tine
Voiam sa fiu o floare alba de cires
Care sa ti se stinga in palma incet ,incet...
Si mai visam o stea numai a noastra.
Visam sa alergam pe dealuri,prin munti si prin vai
Visam sa fim doi calatori nevazuti pe-acest pamant ratacitor,
Visam sa avem o sanie alba
Trasa de doi neinseuati.
Si visand mereu la toate acestea
Cu lacrimi in ochi,privind infinitul
M-ai luat de mana si alergand
Am inceput sa sper ca tot ce am visat va invinge.

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu